تور طبیعت گردی

نام کاربری
رمز عبور
رمز خود را فراموش کرده ام.

تور

تور گاندو

آبشار لاتون

تور شمال

عمار رحیمی

تور یک روزه کویر مرنجاب (سه شنبه 5 فروردین)

  

تپه‌های شن روان، چاه دستكن، درياچه نمک، جزيره سرگردان، چند ضلعی‌های كوير، كاروانسرای شاه‌عباسی و ... 

 

این تور برای گروه های خصوصی (خانوادگی، دوستانه و ...) در هر تاریخی که شما بخواهید، اجرا می شود؛ برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 905 9009 0919 و 22518435 (021) تماس بگیرید.

 

 

تاریخ و زمان حركت: سه شنبه 5 فروردین، ساعت 4:45 صبح / محل حركت: ضلع شرقی ميدان هفت‌تير/ زمان بازگشت: پایان روز

 

خدمات: وسیله نقلیه توریستی در اختیار، صبحانه (رستوران منو باز)، میان وعده، بیمه (تا سقف 152 میلیون تومان دیه كامل و 2 میلیون هزینه درمانی)، تیم اجرایی و ...

 

لوازم ضروری سفر: كارت ملی، كفش مناسب برای پياده روی، پوشاک مناسب فصل، زیر انداز، یک وعده غذای قابل حمل، بطری آب (حداقل یک لیتر)، لوازم بهداشتی شخصی، یک دست لباس اضافه

 

هزینه سفر: 68000 تومان

 

 

اطلاعات بیشتر درباره تور کویر مرنجاب: کویر مرنجاب از توابع استان اصفهان است. هدف گروه گردشگری گاندو از برگزاری تور کویر مرنجاب نمایاندن زیبایی های کم نظیر کویر مرکزی (بزرگ ترین قطعه کویری ایران) است. در این تور یک روزه کویر طبیعت دوستان از جاذبه های زیبای کویر مرنجاب یعنی: كاروانسرای شاه عباسی، تپه‌های شنی، دریاچه نمک، جزیره سرگردان، شش ضلعی های کویر و ... بازدید می کنند و ساعاتی به یادماندنی را در دل کویر می گذرانند. برای آشنایی بیشتر اطلاعات مختصری در زیر آمده است:

 

کاروانسرای تاریخی شاه عباسی: این کاروانسرا که به کاروانسرای مرنجاب نیز مشهور است، به دستور شاه عباس صفوی در کنار قنات مرنجاب و در مسیر راه ابریشم ساخته شد و دلیل اصلی ساخت آن این بود که تا زمان شاه عباس، این تصور نمی رفت که با وجود دریاچه نمک در این ناحیه وسیع کویری، دشمن قصد هجوم به پایتخت را داشته باشد؛

 

اما پس از حمله ازبک ها و افغان ها که تا اصفهان پیش رفته بودند، شاه عباس را بر آن داشت تا یک پایگاه نظامی را در کویر مرنجاب بنا کند. سربازان مسلح در اين کاروانسرا امنيت عبور کالا از چين به اروپا و بالعکس را تامين مي کردند. ضمن این که کاروانیانی که قصد سفر به خراسان، اصفهان، ری و بالعکس را داشتند در کاروانسرای مرنجاب به استراحت می پرداختند.

 

اين کاروانسرا به شکل مربع و با شش برج که در ديواره های آن تعبيه شده، ساخته شده است. بيرون کاروانسرا برکه ای وجود دارد که آب آن از دو چشمه آب شور و آب شيرين تامين مي شود.

 

تپه های شنی: نام دیگری که با آن شناخته می شوند، رمل های شنی است. این رمل ها در شرق کاروانسرا و تا جایی که چشم کار می کند دیده می شوند. طرز تشکیل تپه های شنی به این صورت است که وقتی باد ماسه ها را جابجا می کند، اگر با مانعی مانند سنگ ها یا گیاهان و ... برخورد کنند متوقف می شوند و کم کم به مقدار آن ها افزوده می شود؛ در نتیجه به تپه تبدیل می شوند. زمانی که دانه های شن با وزش باد حرکت می کنند، مناظر بدیعی را برای طبیعت گردان در تور کویر مرنجاب پدید می آورند.

 

دریاچه نمک: این دریاچه در اصل بقایای دریای مرکزی ایران یعنی تتیس است؛ رودها و سیلاب هایی که نمک موجود در خاک شور منطقه را در خود حل کرده و به این دریاچه سرازیر شده اند حجم دریاچه را تشکیل می دهند.

 

جزیره سرگردان: یکی دیگر از جاذبه های تور کویر مرنجاب، وجود این جزیره است که از سنگ های آتشفشانی پدید آمده و هیچ گونه پوشش گیاهی ندارد. اطلاق نام سرگردان به اين خاطر است که پیشینیان معتقد بودند این جزیره دائما درحال حرکت است و از جایى به جاى دیگر حرکت مى کند اما وقتي از فاصله دور به اين جزيره نگاه مي کنيد، دو انتهاي جزيره در افق محو مي شوند و منظره اي مانند کشتي سرگرداني در بيکران کوير به وجود مي  آيد. این محوشدن دو انتهاى خط افق ناشى از گرماى شدید منطقه و در نتیجه خطاى دید و شکست نور است.

 

چند ضلعی های کویر و اشکال پفکی: به دلیل سطحی بودن آب این مناطق کویری، و درجه حرارت بالا هنگامی که آب های زیر زمینی تبخیر می شوند و از خاک بیرون می آیند، این چند ضلعی ها و اشکال پفکی را به وجود می آورند.

 

چاه دست کن: يکي از ديدني هاي تور کوير مرنجاب، منطقه چاه دستکن است. سطح آب چاه حدود دو متر است؛ با این که چاه در نزدیکی بزرگ ترین نمکزار ایران قرار دارد، اما آبی شیرین و گوارا دارد و در حال حاضر آبشخور شترهای منطقه شده است.

 

 

 

برخی تورهای طبيعت گردی ديگر: تور غار دانیال، تور جنگل ارفع کوه، تور آبشار شاهان دشت، تور تنگه رغز و شیراز گردی، تور کندلوس، تور پلنگ دره