اخبار گاندو > گردشگری ایران > کاشان به مجمع شهرداران جاده ابریشم و سازمان شهروندان جهان پیوست

شهردار کاشان از پیوستن این شهرستان به مجمع شهرداران راه ابریشم و نیز سازمان شهروندان جهانی خبر داد.

سیدمحمد ناظم رضوی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: هدف مجمع شهرداران جاده ابریشم ارتقای توسعه هماهنگ فرهنگ توریسم، اقتصاد و دیگر امور اجتماعی در شهرهای مرتبط بوسیله سازماندهی ارتباطات در میان سازمان های تجاری، مقامات حکومتی و اتحادیه های غیرحکومتی در شهرهای دنیاست.

به گفته وی، کشف و تبادل نظر میان شهرهای در امتداد کمربند اقتصادی جاده ابریشم در موضوعاتی همانند ساخت وساز دولتی، حمل و نقل، توسعه و همکاری در زمینه های تکنولوژی، تجاری و توریسم از اهداف مهم این مجمع می باشد.

ناظم رضوی همکاری در راستای ارتقای فرهنگ شهروندان در امور آموزشی، ورزشی و پزشکی را از دیگر اهداف تشکیل این مجمع برشمرد و افزود: این مجمع بستر مناسبی برای شهرهای مسیر جاده ابریشم با هدف بالا بردن فهم متقابل، دستیابی به همگرایی و احیای دوستی و گسترش همکاری ایجاد کرده است.

بدنبال تهدیدات جدی به سفرهای هوایی بین المللی که برخی کشورها بازیهای المپیک 1988 در سئول را تحریک کرده بودند، «یانگ هون کواک» رییس جمهوری کره که تجربه جنگ سرد را داشت این سازمان را تاسیس کرد که به تحریم های سیاسی خاتمه دهد و ورزشکاران را به شرکت در بازی های صلح آمیزالمپیک در سئول مطمئن سازد.

این حرکت صلح آمیز که بوسیله شهروندان معمولی آغاز شد سرانجام موافقت رهبران جهانی را جلب کرد و این تلاش شهروندی به طور معجزه آسایی دیواری که جنگ سرد از سال 1945 مردم را از هم جدا کرده بود در هم شکست.

پس از آن مجمع شهرداران جاده ابریشم بوسیله مجمع جهانی شهروندان پایه گذاری شد که اکثر نمایندگان آن از شهرهای در امتداد جاده ابریشم هستند.

تاکنون مجمع شهرداران جاده ابریشم 10 اجلاس در شهرهای تاشکند ( ازبکستان)، Lanzhou (چین)، شیراز، آلماتی (قزاقستان)، قازیانتپ (ترکیه)، اورومچی(چین)، گروزنی( روسیه)، بورسا(ترکیه) برگزار کرده و یازدهمین میزبان در سال 2016 شهر قزوین خواهد بود.

شهرهای بیش از 10 کشور آسیایی عضو این مجمع می باشند، از جمله اعضای ایرانی این مجمع می توان به شهرهایی چون نیشابور، قزوین، شیراز، اصفهان و کاشان اشاره کرد.

 

منبع: ایرنا

پایان خبرآیا این صفحه را می پسندید؟ 6 نفر این مطلب را پسندیده اند

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
لطفا فقط در مورد همین مطلب، نظر دهید.
نظر خود را به زبان شیرین پارسی بنویسید تا دیگران را برای استفاده از نظر خود دچار زحمت نکنید.

برای مشاهده جزئیات کامل تورها، روی عناوین تورها کلیک کنید.
تورهای سفارشی و اختصاصی
گروه گردشگری گاندو برای دوستانی که خواهان سفرهای خصوصی خانوادگی، دوستانه و ... هستند، تورهای متفاوت و متنوعی را مطابق با میل آن ها برگزار می کند.