اخبار گاندو > گردشگری ایران > نخستین جشنواره انار و گردشگری "فاروق" در فارس برگزار می‌شود

نخستین جشنواره انار و گردشگری فاروق از 25 مهر تا اول آبان ماه امسال در روستای 7000 ساله فاروق از توابع شهرستان مرودشت در استان فارس، برگزار می‌شود.

به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی استان فارس، به گفته برگزار کنندگان، معرفی انار فاروق و فرآورده‌های آن، معرفی بسترهای گردشگری فاروق، برداشته شدن گام در مسیر احیاء میراث‌های تاریخی، طبیعی و مذهبی و ایجاد اقامتگاه‌های بوم گردی، پاسداشت روز فاروق و تاریخ 7000 ساله آن و تداوم توجه همه جانبه به این روز، اشتغالزایی و کارآفرینی با زمینه سازی کارخانه صنایع تبدیل تولید فرآورده‌های جانبی و گسترش ساماندهی شده گردشگری و توجه دادن مسئولین به نقش روستاها در اقتصاد بومی و مقاومتی به عنوان یکی از موارد مد نظر در اقتصاد مقاومتی، از اهداف جشنواره انار و گردشگری فاروق است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس سه شنبه 23 شهریور در جلسه‌ هماهنگی برگزاری اولین جشنواره انار و گردشگری فاروق، برگزاری چنین رویدادهایی را مثبت ارزیابی و اضافه کرد: کاشرشناسانی برای مستندنگاری و کارشناسی آثار میراث فرهنگی فاروق به این روستا اعزام می‌شوند.

مصیب امیری گفت: اگر آثار ملموس و ناملموس این روستا شرایط ثبت در فهرست ملی را داشته باشد این اداره کل اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

دبیر جشنواره مردمی انار و گردشگری فاروق نیز با اشاره به آثار تاریخی موجود در این روستا، گفت: آثار موجود مربوط به دوره‌های قبل و بعد از اسلام بوده و از میان آنها قلعه فاروق و قنات‌های دوطبقه، برجسته‌تر است.

کاظم زارع یادآور شد که مراسم تعزیه و میراث طبیعی باغستان‌های انار از مواردی است که میراث معنوی و ناملموس فاروق محسوب می‌شوند.

 

منبع: ایسنا

پایان خبرآیا این صفحه را می پسندید؟ 2 نفر این مطلب را پسندیده اند

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
لطفا فقط در مورد همین مطلب، نظر دهید.
نظر خود را به زبان شیرین پارسی بنویسید تا دیگران را برای استفاده از نظر خود دچار زحمت نکنید.

برای مشاهده جزئیات کامل تورها، روی عناوین تورها کلیک کنید.
تورهای این هفته
    توری برای نمایش وجود ندارد.
تورهای هفته بعد
    توری برای نمایش وجود ندارد.
تورهای سفارشی و اختصاصی
گروه گردشگری گاندو برای دوستانی که خواهان سفرهای خصوصی خانوادگی، دوستانه و ... هستند، تورهای متفاوت و متنوعی را مطابق با میل آن ها برگزار می کند.