انواع تورها

گروه گردشگری گاندو برای رفاه حال گردشگران و این‌که بتوانند به راحتی تور مورد نظر خود را با توجه به سلیقه و توانایی‌های خود انتخاب كنند، برنامه‌ی سفرهای خود را به پنج كلاس D، C، B، A و E تقسیم كرده است:

 

 

كـلاس A): تورهای طبیعت گردی:

برنامه‌های در نظر گرفته شده در این كلاس از تورها، بازدید زیست‌محیطی مسئولانه از مناطق بكر طبیعی به منظور لذت بردن از طبیعت و ویژگی‌های فرهنگی مرتبط با منطقه‌ی مورد بازدید می‌باشد.

بازدید از مناطق چهارگانه‌ی تحت مدیریت سازمان محیط زیست (پارك‌های ملی، مناطق حفاظت شده، پناهگاه‌های حیات وحش و آثار طبیعی ملی)، كوه‌پیمایی، راه‌پیمایی در جنگل، پیاده‌روی در كویر، دوچرخه‌سواری در طبیعت، بازدید ازغارها، پرنده‌نگری، عكاسی در مناطق بكر و دست نخورده و غیره در این كلاس از تورها قرار می‌گیرند.

این كلاس از تورهای گروه گردشگری گاندو به سه سطح A2، A1 و A3 قابل تفکیک است:

 

طبیعت گردی گاندو

 

A1: این برنامه‌ها شامل گشت و گذار در طبیعت با كم‌ترین فعالیت بدنی می‌باشد، پیاده‌روی در این برنامه‌ها كم‌تر از دو ساعت در روز در مسیرهای مسطح یا شیب ملایم است.

A2: این برنامه‌ها عموماً شامل پیمایش‌های بیش از دو ساعت و كم‌تر از چهار ساعت در روز در شیب‌های ملایم می‌باشد.

A3: دارای فراز و نشیب‌های متعدد با پیمایش‌های بیش از چهار ساعت در شبانه‌روز، از خصوصیات این درجه از برنامه‌ها می‌باشد.

 

 

كـلاس B): تورهای تاریخی و فرهنگی:

 

تورهای فرهنگی تاریخی گاندو

 

توجه خاص به جذابیت‌های فرهنگی و تاریخی از شاخصه‌های اصلی این کلاس از تورها می‌باشد، در این تورها افراد متعلق به فرهنگ‌های گوناگون می‌توانند یكدیگر را درك كنند و به غنای فرهنگ یكدیگر پی ببرند. یكی از ویژگی‌های عمده این گونه سفرها، تجربه‌ای است كه افراد در محیطی كاملاً متفاوت به دست می‌آورند.

گردشگرمی‌بیند كه شیوه‌ی زندگی افرادی كه در این مكان‌ها زندگی می‌كنند و یا زندگی می‌كردند تا چه اندازه با زندگی در شهرهای امروزی متفاوت است.

موسیقی، زبان، رقص، پوشاک، مسكن، شیوه‌ی زندگی، آداب و سنن، صنایع دستی و ابنیه‌های تاریخی، از دیدنی‌های این‌گونه از سفرها می‌باشد. به طور مثال: روستاهای شگفت‌انگیزی كه بافت تاریخی، آثار معماری و یا مردم‌شناسی ویژه‌ای داشته باشند، در این كلاس از تورها قرار می‌گیرند.

 

 

كـلاس C): طبیعت، تاریخ و فرهنگ:

این گونه تورها تركیبی از تورهای كلاس A و B می‌باشد. توریست با حضور در یک سفر می‌تواند گردش در طبیعت و تاریخ و لمس فرهنگ‌های گوناگون را تجربه كند. داشتن شرایط جسمانی طبیعی و نرمال برای حضور در این تورها كافی است.

 

 

كـلاس D): تورهای ماجراجویانه:

 

تورهای ماجراجویانه گاندو

 

هدف از این شاخه از طبیعت‌گردی رفتن به مكان‌هایی است كه گردشگر بتواند تجربه‌های مخاطره‌آمیزی كسب كرده و مهارت و توانایی‌های جسمی خود را در مسیرهای جدید بیازماید. وجهه‌ی دیگر این سفرها دست زدن به كارهایی است كه جنبه‌ی ورزشی دارند و مخاطره‌انگیز می‌باشند. به طور كلی گردشگری ماجراجویانه در ارتفاعات كوهستان‌ها، اعماق جنگل‌ها و دیگر پدیده‌های طبیعی صورت می‌پذیرد. داشتن شرایط جسمانی و روانی بالا و تجربه‌ی حضور در فعالیت‌های كلاس A3 پیش‌نیاز حضور در این تورها می‌باشند.

 

 

كـلاس E): دوره‌ها و سفرهای آموزشی:

برگزاری دوره‌ها و سفرهای آموزشی برای دوستانی است كه تمایل به بالا بردن سطح دانش خود دارند تا بتوانند با آگاهی بیشتر با طبیعت ارتباط برقرار كنند.

دوره‌های آموزشی شامل:

كارآموزی كوهپیمایی، آشنایی با غارهای ایران، كارآموزی سنگ‌نوردی، كمک های اولیه، جهت‌یابی و نقشه‌خوانی، استقرار در طبیعت و ...

 

 

لازم به ذكر است كه در سفرنامه‌ی برخی از تورها دو كلاس از تورها قید شده است. مثلا A و D، این بدین مفهوم است كه اجرای برنامه به شكلی است كه گردشگران در هر دو كلاس از برنامه می توانند در این برنامه حضور پیدا كنند.
برای مشاهده جزئیات کامل تورها، روی عناوین تورها کلیک کنید.
تورهای این هفته
    توری برای نمایش وجود ندارد.
تورهای هفته بعد
    توری برای نمایش وجود ندارد.
تورهای سفارشی و اختصاصی
گروه گردشگری گاندو برای دوستانی که خواهان سفرهای خصوصی خانوادگی، دوستانه و ... هستند، تورهای متفاوت و متنوعی را مطابق با میل آن ها برگزار می کند.