اخبار گاندو > گردشگری جهان > بار گردشگری کشورهای ناامن بر دوش ایتالیا

پیش‌بینی می‌شود شمار گردشگران خارجی در معروف‌ترین مقاصد توریستی کشور ایتالیا با افزایش قابل ملاحظه‌ای همراه شود.

به نقل از گاردین، در حالیکه گردشگران بین‌المللی با وقوع حملات تروریستی در برخی کشورهای مهم اروپایی در پی یافتن مقاصد امن برای سفرهای خود هستند، کشور ایتالیا با افزایش چشمگیر گردشگران تابستانی روبه رو شده است.

مرکز تاریخی شهر فلورانس و "گرندکانال" شهر ونیز که پیش از این نیز مملو از گردشگران خارجی بود، حالا باید از موج جدید دیگری از گردشگران بین‌المللی نیز میزبانی کند. در مناطقی چون «cinque terre» که یکی از میراث‌های جهانی یونسکو است اقداماتی برای کاهش ورود گردشگران انجام شده و امسال در مجموع 1.5 میلیون گردشگر اجازه بازدید از این منطقه را خواهند داشت؛ تصمیمی که مقامات ایتالیایی آن را برای حفاظت این منطقه ضروری م‌ دانند.

«فابیو ماریا لازرینی»، رئیس هیئت گردشگری ایتایا گفت: مجریان تور تلاش می‌کنند اطلاعاتی پیرامون جاذبه‌های گردشگری در اختیار افراد بگذارند تا از این طریق گردشگران را در مناطق مختلف کشور پراکنده کنند و به سمت جاذبه‌های کمتر بازدید شده راهنمایی کنند. ایتالیا کشوری کوچک با میراث تاریخی فرهنگی فراوان است.

«لازرینی» ادامه داد: در حالیکه بیشتر گردشگران علاقه‌مند به بازدید از کلوسئوم، آمفی‌تئاتر دوهزار ساله شهر رم هستند، همچنین می‌توانند از حمام عمومی و باستانی «Baths of Diocletian» در رم نیز دیدن کنند. این مهم است که بدانیم افراد چرا سفر می‌کنند. 

ایتالیایی‌ها که نگران افزایش تعداد گردشگران هستند، از سوی دیگر تلاش می‌کنند که گردشگران بیشترین هزینه را در این کشور داشته باشند، این در حالیست که گردشگران خارجی بطور متوسط 3.6 شب در ایتالیا اقامت می‌کنند.

 «داریو ناردلا»، شهردار فلورانس در مصاحبه‌ای که سال گذشته با نشریه «آبزرور» داشت عنوان کرد گردشگران بازدید کننده از این شهر متعلق به دوره رنسانس معمولا کارهای بیشتری علاوه بر گرفتن عکس با مجمسه‌ها می‌کنند و مقامات شهر فلورانس با افزایش مالیات  ورودی گردشگران در تلاش هستند مشکلات گردشگری انبوه را در این شهر حل کنند.

یونسکو نیز سال گذشته با ابراز نگرانی از شرایط موجود در شهر تاریخی فلورانس اعلام کرد استراتژی مناسب برای رسیدگی به حضور بی‌شمار گردشگران در این شهر شکننده وجود ندارد.

 

منبع: ایسنا

پایان خبرآیا این صفحه را می پسندید؟ 5 نفر این مطلب را پسندیده اند

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
لطفا فقط در مورد همین مطلب، نظر دهید.
نظر خود را به زبان شیرین پارسی بنویسید تا دیگران را برای استفاده از نظر خود دچار زحمت نکنید.

برای مشاهده جزئیات کامل تورها، روی عناوین تورها کلیک کنید.
تورهای این هفته
    توری برای نمایش وجود ندارد.
تورهای هفته بعد
    توری برای نمایش وجود ندارد.
تورهای سفارشی و اختصاصی
گروه گردشگری گاندو برای دوستانی که خواهان سفرهای خصوصی خانوادگی، دوستانه و ... هستند، تورهای متفاوت و متنوعی را مطابق با میل آن ها برگزار می کند.