اخبار گاندو > گردشگری ایران > کمیته گردشگری پایگاه میراث فرهنگی ابیانه تشکیل شد

نخستین نشست کمیته گردشگری پایگاه ابیانه با موضوع ساماندهی گردشگری ابیانه در ایام نوروز با حضور دهیار ابیانه، مدیر اداره شهرستان، مدیر و کارشناسان پایگاه ملی ابیانه تشکیل شد.

احمد نجیبی مدیر پایگاه ملی میراث فرهنگی ابیانه با تبیین اهداف تشکیل این کمیته اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع گردشگری در ابیانه و اثرگذاری فوق العاده آن در حفاظت و توسعۀ پایدار ابیانه، بر آن شدیم با تشکیل کمیته ای مشورتی با حضور افراد صاحب نظر از نهادهای اجرایی، موضوعات حوزه گردشگری این روستای تاریخی را به بحث و تبادل نظر بگذاریم.

وی با اشاره به فرا رسیدن عید نوروز و افزایش چشمگیر آمار گردشگران در ابیانه، برنامه محوری در ساماندهی گردشگری ابیانه و تصمیم گیری در این زمینه با حضور مسئولان اجرایی را ضروری دانست.

دهیار ابیانه نیز در این جلسه با استقبال از تشکیل این جلسات همفکری، به بیان مشکلات گردشگری ابیانه در ایام عید نوروز پرداخت.

به گفته وی، علی رغم ساماندهی ترافیکی و فراهم کردن زیرساخت های خدماتی اولیه از سوی دهیاری ابیانه در سال های گذشته، این روستا در ایام نوروز با مشکلات عدیده ترافیکی مواجه است.

محمد عادلی در زمینه برگزاری نمایشگاه در ایام نوروز اعلام کرد: سرمایه گذارانی که برای برگزاری نمایشگاه مراجعه کرده اند، می توانند با اخذ مجوز از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان نسبت به برگزاری نمایشگاه اقدام کنند.

در این جلسه حسین یزدانمهر مدیر اداره میراث فرهنگی شهرستان نطنز نیز با برشمردن مشکلات گردشگری ابیانه در سال های اخیر خصوصاً در حوزه ترافیک و برنامه ریزی بازدید تاکید کرد
به گفته وی، علاوه بر برنامه ریزی برای نوروز باید به فکر آسیب شناسی و بهره وری از آن برای سال های بعد باشیم.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، تدوین پیشنهادات پایگاه در قالب طرحی برای ارائه در کارگروه سفر استان به منظور بررسی تخصصی در کارگروه یاد شده مصوبه پایانی این نشست به شمار می رود.

 

منبع: ایرنا

پایان خبرآیا این صفحه را می پسندید؟ 4 نفر این مطلب را پسندیده اند

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
لطفا فقط در مورد همین مطلب، نظر دهید.
نظر خود را به زبان شیرین پارسی بنویسید تا دیگران را برای استفاده از نظر خود دچار زحمت نکنید.

برای مشاهده جزئیات کامل تورها، روی عناوین تورها کلیک کنید.
تورهای سفارشی و اختصاصی
گروه گردشگری گاندو برای دوستانی که خواهان سفرهای خصوصی خانوادگی، دوستانه و ... هستند، تورهای متفاوت و متنوعی را مطابق با میل آن ها برگزار می کند.