اخبار گاندو > محیط زیست > تالاب «زریوار» پر آب شد

تالاب «زریوار» پر آب شد

مدیر طرح حفاظت از تالاب های ایران با بیان اینکه تالاب‌های مناطق شمالی، شمال غرب و غرب کشور بواسطه بارش‌های اخیر وضعیت مطلوبی دارند، گفت: این لطف طبیعت این فرصت را به ما می دهد که اگر رفتارمان را با طبیعت مهربانانه‌تر کنیم و مدل‌های توسعه ناپایدار را برگردانیم، می توانیم امیدوار باشیم که این رفتار ما لطف طبیعت را جبران کند.

محسن سلیمانی با اشاره به اینکه در طرح حفاظت از تالاب‌های ایران حداقل بر روی 12 تالاب کشور فعالیت می‌کنیم، گفت: تدوین برنامه‌های جامع محیط زیستی از اولویت های طرح حفاظت از تالاب های ایران است، همچنین طی این طرح، بخش‌های مختلف در برنامه‌های جامع مدیریتی و احیای تالاب‌ها درگیر می شوند.

تالاب زریوار پرآب شده

وی با بیان اینکه برنامه های طرح حفاظت از تالاب‌های ایران از تالاب‌های جنوب شروع می‌شود و تا تالاب‌های شمال کشور را در برمی‌گیرد، اظهار کرد: در حال حاضر خبر خوب در مورد تالاب‌ها این است که در تالاب زریوار در استان کردستان، سطح آب بالاتر از حد نرمال آمده و آب خوبی در این تالاب جمع شده است.

سلیمانی با بیان اینکه تالاب‌های دشت‌های مرکزی کمتر تحت‌تاثیر شرایط بارشی اخیر کشور قرار گرفته‌اند، اظهار کرد: در حال تدوین برنامه مدیریت جامع زیست بومی برای مدیریت تالاب‌ گاو خونی هستیم، این برنامه با کمک همه دست‌اندرکاران تدوین می‌شود و یک برنامه مشارکتی است که با نقش آفرینی وزارت نیرو، جهاد کشاورزی، حقابه داران، اهالی شهرهای طول سیر تالاب گاوخونی برگزار می شود.

 

منبع: ایسنا

پایان خبرآیا این صفحه را می پسندید؟ 3 نفر این مطلب را پسندیده اند

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
لطفا فقط در مورد همین مطلب، نظر دهید.
نظر خود را به زبان شیرین پارسی بنویسید تا دیگران را برای استفاده از نظر خود دچار زحمت نکنید.

برای مشاهده جزئیات کامل تورها، روی عناوین تورها کلیک کنید.
تورهای سفارشی و اختصاصی
گروه گردشگری گاندو برای دوستانی که خواهان سفرهای خصوصی خانوادگی، دوستانه و ... هستند، تورهای متفاوت و متنوعی را مطابق با میل آن ها برگزار می کند.