اخبار گاندو > گردشگری جهان > موزه ملی هند در آتش سوخت

موزه ملی هند در آتش سوخت

بسیاری از مجموعه های ارزشمند تاریخ طبیعی هند از جمله یك فسیل 160 میلیون ساله دایناسور، در جریان آتش سوزی گسترده روز سه شنبه در موزه ملی هند طعمه حریق شدند.

به گزارش پایگاه خبری روزنامه «ایندیا تایمز»، در جریان آتش سوزی گسترده در موزه تاریخ طبیعی هند واقع در دهلی نو، بسیاری از بخش های این موزه از جمله یك فسیل 160 میلیون ساله و آثار تاكسیدرمی متعلق به هنرمندان بزرگ هندی به خاكستر بدل شد.

این آتش سوزی بخش هایی از ساختمان فدراسیون اتاق‌های بازرگانی و صنایع هند را نیز در برگرفت و شش آتش نشان در جریان حادثه به شدت زخمی و به بیمارستان منتقل شدند.

كارشناسان زمان وقوع این حادثه را بین ساعت 01:30 تا 02:00 به وقت محلی اعلام كردند

مهار این حریق در مدت زمان نزدیك به دو ساعت انجام شد و در این مدت، تمام اشیای ارزشمند موزه به طور كامل سوخت.

«پراكاش جوادكار» وزیر محیط زیست هند در بازدید از محل حادثه به خبرنگاران گفت: این یك حادثه دلخراش است. موزه تاریخ طبیعی یك گنجینه ملی است و این فقدان قابل مقایسه با هیچ پولی نیست.

وی پس از این حادثه، دستور بررسی موارد ایمنی در 34 موزه دیگر هند را صادر كرد. هنوز علت آتش سوزی صبح امروز در نخستین و تنها موزه تاریخ طبیعی هند مشخص نشده است.

آتش سوزی امروز در شرایطی رخ داد كه تنها چند هفته از حریق گسترده معبد شهر «پراوور» هند می گذرد كه بیش از صد نفر را به كام مرگ فرستاده بود.

 

منبع: ایرنا

پایان خبرآیا این صفحه را می پسندید؟ 2 نفر این مطلب را پسندیده اند

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
لطفا فقط در مورد همین مطلب، نظر دهید.
نظر خود را به زبان شیرین پارسی بنویسید تا دیگران را برای استفاده از نظر خود دچار زحمت نکنید.

برای مشاهده جزئیات کامل تورها، روی عناوین تورها کلیک کنید.
تورهای این هفته
    توری برای نمایش وجود ندارد.
تورهای هفته بعد
    توری برای نمایش وجود ندارد.
تورهای سفارشی و اختصاصی
گروه گردشگری گاندو برای دوستانی که خواهان سفرهای خصوصی خانوادگی، دوستانه و ... هستند، تورهای متفاوت و متنوعی را مطابق با میل آن ها برگزار می کند.