اخبار گاندو > گردشگری جهان > چینی‌ها بازار گردشگری انگلیس را گرم می‌کنند

درآ‌مد گردشگری انگلیس در فصل نخست سال 2016، رکورد جدیدی به ثبت رسانده و مسافران چینی در رونق این بخش نقش بسزایی داشته‌اند.

افزایش تعداد مسافران چینی جاذبه‌های گردشگری انگلیس، نام این کشور را به فهرست 10 بازار پررونق و ارزشمند گردشگری انگلیس وارد کرده است.

آمارها نشان می‌دهد، صنعت گردشگری انگلیس طی سه ماهه نخست سال 2016، رشدی شش درصدی را تجربه کرده و میزبان هفت میلیون و 360 هزار مسافر بوده است. در این میان، تعداد گردشگران برخی کشورها به این افزایش آمار کمک شایان توجهی کرده که چین از مهم‌ترین آن‌هاست.

بر اساس آمار، با افزایش شش درصدی تعداد گردشگران خارجی انگلیس از ماه ژانویه تا مارس 2016، این کشور میزبان هفت میلیون و 360 هزار مسافر بوده است. هزینه‌ای که این گرشگران طی این مدت در انگلیس خرج کرده‌اند، سه میلیارد و 640 میلیون پوند است.

آمار سفر شهروندان آمریکای شمالی به انگلیس طی این فصل نسبت به همین زمان در طی سال گذشته، رشد هفت درصدی را تجربه کرده است؛ سال گذشته 36 میلیون و 100 هزار مسافر خارجی از انگلیس دیدن کردند. در کل آمار گردشگران خارجی انگلیس از سال 2010 تا 2015، شاهد رشدی 20 درصدی بوده است .

گزارشات درباره گردشگری بین‌المللی انگلیس نیز نشان می‌دهد، تعداد گردشگران چینی از سال 2014 تا 2015 میلادی 36 درصد افزایش پیدا کرده و به 528 هزار و 661 تن رسیده است. چینی‌ها در این مدت یک میلیارد و 300 میلیون دلار (939 میلیون و 530 پوند) در انگلیس خرج کرده‌اند. این رقم نسبت به سال پیش از آن 53.16 درصد افزایش یافته است.

آمار و ارقام همچنین حاکی از آن است که آمریکا همچنان با ارزش‌ترین بازار گردشگری انگلیس است و آمارش حتی نسبت به سال 2014 رشد هم داشته است. تعداد آمریکایی‌هایی که در سال 2015 جذب مقاصد گردشگری انگلیس شده‌اند، با 10 درصد افزایش به سه میلیون 30 هزار نفر رسیده است. این مسافران در این بازه زمانی، سه میلیارد پوند در انگلیس خرج کرده‌اند.

به گزارش شانگهای دیلی، گردشگران امارات متحده عربی هم رکورد جدیدی در استقبال از سفر به انگلیس به ثبت رسانده‌اند. آمار گردشگران امارات در سال 2015 رشدی 34 درصدی را تجربه کرده و به 347 هزار نفر رسیده است. این گردشگران طی سال گذشته میلادی 487 میلیون پوند به جیب انگلیسی‌ها واریز کرده‌اند.

 

منبع: ایسنا

پایان خبرآیا این صفحه را می پسندید؟ 6 نفر این مطلب را پسندیده اند

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
لطفا فقط در مورد همین مطلب، نظر دهید.
نظر خود را به زبان شیرین پارسی بنویسید تا دیگران را برای استفاده از نظر خود دچار زحمت نکنید.

برای مشاهده جزئیات کامل تورها، روی عناوین تورها کلیک کنید.
تورهای این هفته
    توری برای نمایش وجود ندارد.
تورهای هفته بعد
    توری برای نمایش وجود ندارد.
تورهای سفارشی و اختصاصی
گروه گردشگری گاندو برای دوستانی که خواهان سفرهای خصوصی خانوادگی، دوستانه و ... هستند، تورهای متفاوت و متنوعی را مطابق با میل آن ها برگزار می کند.