اخبار گاندو > گردشگری جهان > زیان یک میلیارد دلاری در انتظار گردشگری استرالیا

با تداوم سفید شدن دیواره بزرگ مرجانی در استرالیا، این کشور در معرض از دست دادن سالانه یک میلیون گردشگر است.

یک موسسه تحقیقاتی در کشور استرالیا  هشدار داد به سبب تشدید سفید شدن صخره‌های  بزرگ  مرجانی، گردشگران  خارجی علاقه کمتری به سفر به این کشور دارند.

این موسسه تحقیقاتی با نظرسنجی از 3000 گردشگر چینی،‌ انگلیسی و آمریکایی و همچنین 1400 گردشگر داخلی، به این نتیجه دست یافته که تداوم سفید شدن دیواره بزرگ مرجانی در سواحل اقیانوس آرام در شرق استرالیا که بزرگترین مجموعه صخره‌های مرجانی در جهان است، می‌تواند سالانه ریزش یک میلیون گردشگر را به همراه داشته باشد.

همچنین بر اساس این نظرسنجی، مشخص شده است که 175 هزار گردشگر خارجی شامل گردشگران چینی ترجیح خواهند داد تعطیلات خود را در کشوری غیر از استرالیا بگذراند.

پایگاه خبری «نیوز» استرالیا میزان ضرر و زیان ناشی از این کاهش گردشگر را سالانه یک میلیارد دلار برآورد کرده است که سالانه معادل از دست دادن 346  هواپیمای بوئیگ 747 پر از گردشگر خارجی خواهد بود.

گردشگران بین‌المللی دیواره بزرگ مرجانی و پل بندر سیدنی را به عنوان مهمترین مقاصد گردشگری در این کشور می‌شناسند، این در حالی است که دیواره‌های بزرگ مرجانی بواسطه پدیده سفید شدن صخره‌ها به یک نگرانی بین‌المللی تبدیل شده است و تاکنون  حدود 22 درصد  از کل صخره ‌های مرجانی به رنگ سفید درآمده‌اند.

پدیده سفید شدن دیواره بزرگ مرجانی در استرالیا علاوه ‌بر عواقب زیست محیطی، با ضرر و زیان چشمگیر اقتصادی  نیز همراه خواهد بود.

همچنین بر اساس این تحقیق، در صورتی که گازهای گلخانه‌ای همچنان رو به افزایش باشد، پدیده سفیده شدن صخره‌های مرجانی در مقیاسی بزرگ هر دو سال یک‌بار روی خواهد داد و در این صورت بخش  اعظمی از مرجان‌ها از بین خواهد رفت، چرا که فرصت زمان 15 ساله را برای ترمیم نخواهند داشت.

دیواره بزرگ مرجانی در سال 1981 در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد و یکی از مهمترین جاذبه‌های گشردشگری استرالیا محسوب می‌شود.

 

منبع: ایسنا

پایان خبرآیا این صفحه را می پسندید؟ 9 نفر این مطلب را پسندیده اند

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
لطفا فقط در مورد همین مطلب، نظر دهید.
نظر خود را به زبان شیرین پارسی بنویسید تا دیگران را برای استفاده از نظر خود دچار زحمت نکنید.

برای مشاهده جزئیات کامل تورها، روی عناوین تورها کلیک کنید.
تورهای این هفته
    توری برای نمایش وجود ندارد.
تورهای هفته بعد
    توری برای نمایش وجود ندارد.
تورهای سفارشی و اختصاصی
گروه گردشگری گاندو برای دوستانی که خواهان سفرهای خصوصی خانوادگی، دوستانه و ... هستند، تورهای متفاوت و متنوعی را مطابق با میل آن ها برگزار می کند.