اخبار گاندو > محیط زیست > آتش سوزی در جنگل های گلستان

آتش سوزی در جنگل های گلستان

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان از 12 مورد آتش سوزی سطحی در 22هکتار از جنگل‌های پهن برگ استان طی دو روز جمعه و شنبه، 21 و 22 آذر خبر داد.

 

ابوطالب قزلسفلو توضیح داد: همه موارد آتش سوزی رخ داده در جنگل های گلستان به موقع مهار و اطفاء شد. بیشترین مورد آتش سوزی در جنگل‌های مینودشت و گالیکش هر کدام چهار مورد، کلاله دو مورد، رامیان و گرگان یک مورد رخ داده که دفعات حریق در این شهرستان‌ها به لحاظ زمانی و مکانی متفاوت بوده است.

 

وی بیان کرد: جنگل‌های پهن برگ این مناطق ترکیبی از گونه‌های مختلف درختی مانند بلوط، توسکا، ممرز، انجیلی و تمشک است اما حریقی که روی داده، سطحی بوده و کف جنگل و لاشبرگ‌های آن دچار آتش‌سوزی شده است.

 

قزلسفلو درباره علت آتش سوزی گفت: افزایش دمای محیطی بویژه در مناطق میان بند و ارتفاعات شرق گلستان توام با وزش باد در کنار بی احتیاطی افراد سهل انگار در آتش سوزیهای رخ داده تاثیر مستقیم داشته است.به عنوان مثال دمای شهرستان کلاله، روز گذشته، شنبه به 25 درجه سانتیگراد رسید که در این فصل از سال دمای بالایی است. کامل شدن فصل خزان به فراهم شدن شرایط حریق کمک کرده است.

 

وی اضافه کرد: با توجه به تعطیلات روزهای اخیر، حضور مسافران و گردشگران در عرصه‌های جنگل و طبیعت افزایش یافت که این امر سبب شد بعضا آتش های روشن شده به وقوع حریق منجر شود.

 

منبع: ایسنا

پایان پیامآیا این صفحه را می پسندید؟ 4 نفر این مطلب را پسندیده اند

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
لطفا فقط در مورد همین مطلب، نظر دهید.
نظر خود را به زبان شیرین پارسی بنویسید تا دیگران را برای استفاده از نظر خود دچار زحمت نکنید.

برای مشاهده جزئیات کامل تورها، روی عناوین تورها کلیک کنید.
تورهای این هفته
تورهای هفته بعد
تورهای سفارشی و اختصاصی
گروه گردشگری گاندو برای دوستانی که خواهان سفرهای خصوصی خانوادگی، دوستانه و ... هستند، تورهای متفاوت و متنوعی را مطابق با میل آن ها برگزار می کند.