اخبار گاندو > گردشگری جهان > خطرناک‌ترین تورهای گردشگری جهان

خطرناک‌ترین تورهای گردشگری جهان

با آغاز تعطیلات زمستانی و افزایش سفرهای توریستی، گردشگران برای تماشای آثار و جاذبه‌های طبیعی و دست‌ساز انسان‌ها رنج سفرهای طاقت‌فرسا را به خود می‌دهند اما در این میان برخی هیجان را بیش از هرچیزی چاشنی تفریحات خود می‌کنند.

 

در این مجموعه به چند مورد از خطرناک‌ترین تورهای گردشگری جهان اشاره می‌شود.

 

تور بخش هسته‌ای فوکوشیما، ژاپن

سه سال پیش در جریان وقوع فاجعه سونامی، شش رآکتور هسته‌ای نیروگاه فوکوشیما منفجر شد و گازهای رادیواکتیو مضری در منطقه پخش شد و این اتفاق ساکنان منطقه را مجبور به ترک خانه و کاشانه خود کرد. البته با توجه به میزان کم آلایندگی، تورهای مسافرتی در قالب چند اتوبوس گردشگران مشتاق را به این بخش می‌بردند تا سکون و نابودی حیات را به آنها نشان دهند.

 

پناهگاه زیرزمینی ارتش روسیه، لیتوانی

مسئولان بخش گردشگری لیتوانی، در قالب یک تور  گردشگران را به این مقر زیرزمینی می‌برند. در این محل توریست‌ها در محاصره افسران ارتشی و سگ‌های جست‌وجوگر قرار می‌گیرند تا تجربه واقعی حضور در یک مخفیگاه ارتشی را تجربه کنند.

این تور وسط جنگل در چند کیلومتری «ویلنیوس» پایتخت لیتوانی و در محاصره سربازان ارتشی برای گردشگران آغاز می‌شود و سپس این گروه مسلح به مدت سه ساعت گردشگران را به این مخفیگاه ارتش روسیه منتقل می‌کنند. نکته جالب در این تور تعهدنامه‌ای است که گردشگران پیش از این تجربه هولناک امضا می‌کنند. دراین تعهدنامه آمده: «در صورت تخطی هر یک از شرکت کنندگان از دستورات، سربازان مجاز به اعمال تنبیهات فیزیکی و روحی هستند

 

تجربه مهاجرت غیر قانونی، مکزیک

این تور شنبه‌ها با قیمت 20 دلار برگزار می‌شود. گردشگران در این تور با پذیرش خطراتی به‌مدت سه ساعت تمام مسیر حرکتی مهاجران غیر قانونی را پشت سر می‌گذارند و به سمت مرز امریکا حرکت می‌کنند.

با وجودی که این تور مهیج از شلیک گلوله گرفته تا فرار را در خود دارد اما گردشگران مانند مهاجران غیر قانونی واقعی ترس از مرگ ندارند و مطمئن هستند به سلامت از این منطقه خارج می‌شوند.

 

تور مزارع غیر قانونی کوکائین، کلمبیا

این تور بسیار ارزانقیمت و حدود 9 دلار است اما گردشگرانی که این سفر خطرناک را می‌پذیرند خطر ربوده شدن از سوی گروه‌های مسلح یا دستگیری توسط پلیس را نیز به‌جان می‌خرند.

در این تور امریکای جنوبی گردشگران در مناطق کوهستانی «سیرا نوادا»ی کلمبیا علاوه بر بازدید از کارگاه‌های تولید کوکائین به مزارع کوکائین نیز می‌روند و از نزدیک رنج مردم فقیر این منطقه را می‌بینند.

 

بانجی جامپینگ برفراز رودخانه کروکودیل‌ها، موزامبیک

یکی از جاذبه‌های پر طرفدار گردشگری موزامبیک رودخانه کروکودیل‌های آن است. این جاذبه از زمان برگزاری تورهای بانجی جامپینگ برفراز این رودخانه طرفداران بیشتری نیز پیدا کرده است.

البته این هیجان مرگبار دو سال پیش زن جوان 22 ساله‌ای را تا چند متری آرواره‌های مرگبار کروکودیل‌ها برد . این زن که ظاهراً طنابش شل شده بود چنان سقوطی به پایین کرد که تنها شانس او را از مرگ حتمی نجات داد.

 

معدن‌ گردی با دینامیت، بولیوی

معادن نقره «پوتوسی» بولیوی هر ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند. در این تور گردشگران در حالی در فضای معدن حرکت می‌کنند که اندکی دورتر و پشت دیوارها دینامیت آماده انفجار است. گردشگران در مدت گردش در اوج هیجان، انفجار دیوار معدن و استخراج نقره را نیز از نزدیک می‌بینند.

 

تور در طوفان، بخش غربی امریکا

یک زوج ماجراجو با ‌راه انداختن یک تور در مسیر طوفان گردشگران را به مناطق آسیب دیده و ویران شده در طوفان می‌برند.

این زوج 18 مسافر را در سه اتوبوس به مناطق طوفان‌خیز می‌برند و این تور 10 روز طول می‌کشد که هزینه هر روز آن 230 پوند است.

 

تور جاده مرگ، بولیوی

جاده «یونگس شمالی» در ارتفاع 4 هزار و 693 متری زمین یکی از خطرناک‌ترین و پیچیده‌ترین جاده‌های جهان است. طبق آمار هر ساله حدود 300 نفر در این مسیر جان خود را از دست داده‌اند. با وجود این خطرات، گردشگران ماجراجو برای دوچرخه‌سواری در این مسیر سخت و نفسگیر هر ساله مشتاقانه خود را به بولیوی می‌رسانند. ساکنان محلی منطقه از جاده مرگ به‌عنوان مهمترین راه ارتباطی با مناطق اطراف استفاده می‌کنند و خودروها و کامیون‌های باری را با مهارت در آن می‌رانند.

 

منبع: تابناک

پایان خبرآیا این صفحه را می پسندید؟ 9 نفر این مطلب را پسندیده اند

علی کرمانی
یکشنبه 5 بهمن 1393

خیلی جالبه.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
لطفا فقط در مورد همین مطلب، نظر دهید.
نظر خود را به زبان شیرین پارسی بنویسید تا دیگران را برای استفاده از نظر خود دچار زحمت نکنید.

برای مشاهده جزئیات کامل تورها، روی عناوین تورها کلیک کنید.
تورهای سفارشی و اختصاصی
گروه گردشگری گاندو برای دوستانی که خواهان سفرهای خصوصی خانوادگی، دوستانه و ... هستند، تورهای متفاوت و متنوعی را مطابق با میل آن ها برگزار می کند.