اخبار گاندو > محیط زیست > همایش روز جهانی تالاب ها در سیستان برگزار می شود

مدیرکل محیط زیست سیستان و بلوچستان صبح امروز اظهار داشت: برگزاری روز جهانی تالاب ها در سیستان فرصت بسیار مناسبی است تا مردم و مسئولان برای نجات و احیای هامون سهم خواهی کنند.

 

سعید محمودی افزود: حضور معاون رییس جمهوری که به صورت ویژه مسأله تالاب هامون را رصد می کند خود گواهی بر اهتمام ملی برای پایان دادن به روزهای تلخ و دردناک تالاب خشک شده هامون است.

 

این مقام مسئول بیان کرد: هدف اصلی ما در این همایش تاکید بر واقعیت تلخ تالاب و ظرفیت سازی برای مشارکت سازمان های بین الملل در راستای نجات تالاب آب شیرین هامون است.

 

وی یادآور شد: مبحث اصلی این همایش در خصوص حفظ  و ضرورت تالاب بین المللی هامون است، تالابی که همواره نام خود را به عنوان یکی از برترین ها ثبت کرده بود.

 

مدیر کل محیط زیست سیستان و بلوچسان با اشاره به اهمیت هامون اضافه کرد: این تالاب علاوه بر زیستگاه زیست محیطی، بخشی از تاریخ و تمدن ایرانی اسلامی ما نیز به حساب می آید  به طوری که در تاریخ در تمام دوره ها و در تمامی ادیان از هامون به نیکی و تقدس یاد شده است.

 

وی یاد آور شد: خشکسالی های ۱۸ ساله اخیر بر هامون و زندگی حاشیه نشینان هامون تاثیر بسزایی داشته و معیشت مردم را از بین برده است و مطابق برنامه ریزی های همایش، این مسایل به بهترین شکل اطلاع رسانی می شود تا مسئولان آگاه شوند.

 

همایش گرامیداشت روز جهانی تالاب ها با حضور معاون رییس جمهوری و رییس سازمان محیط زیست کشور، نماینده سازمان ملل متحد در ایران، معاونین محیط زیست کشور، ۳۰ مدیرکل ادارت کل محیط زیست کشور، مسئولان استانی، ۳۰ خبرنگار خارجی و ۳۰ سمن فعال زیست محیطی کشور به میزبانی تالاب هامون در سیستان آغاز می شود.

 

شرکت در همایش روز جهانی تالاب ها، بازدید از تالاب هامون، نشست در فرمانداری زابل، دیدار با سمن های محیط زیست کشور در تالار امام رضا (ع) دانشگاه سیستان و بلوچستان و دیدار با استاندار از مهم ترین برنامه های سفر یک روزه سرکار خانم دکتر ابتکار و هیات همراه به سیستان و بلوچستان است.

 

منبع: خبرگزاری مهر

پایان خبرآیا این صفحه را می پسندید؟ 16 نفر این مطلب را پسندیده اند

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
لطفا فقط در مورد همین مطلب، نظر دهید.
نظر خود را به زبان شیرین پارسی بنویسید تا دیگران را برای استفاده از نظر خود دچار زحمت نکنید.

برای مشاهده جزئیات کامل تورها، روی عناوین تورها کلیک کنید.
تورهای سفارشی و اختصاصی
گروه گردشگری گاندو برای دوستانی که خواهان سفرهای خصوصی خانوادگی، دوستانه و ... هستند، تورهای متفاوت و متنوعی را مطابق با میل آن ها برگزار می کند.