اخبار گاندو > گردشگری ایران > یاسوج اردیبهشت امسال میزبان جشنواره ملی عشایر و اقوام ایرانی است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: یاسوج روزهای 30 و 31 اردیبهشت امسال میزبان جشنواره ملی فرهنگ عشایر و اقوام ایرانی است.

 

محمود باقری روز سه شنبه گفت: این جشنواره با موضوعات شیوه زندگی، فرهنگ ها، آداب و رسوم، نحوه کوچ، آواها و نواها، تولیدات و دستباف های عشایر در پارک جنگلی یاسوج برگزار می شود.

 

وی بیان کرد: بیش از 15 استان کشور که دارای عشایر کوچ رو هستند در این جشنواره شرکت می کنند.

 

باقری اظهار کرد: در این جشنواره برنامه های متنوعی شامل تورگردانی، معرفی مناطق عشایری کهگیلویه و بویراحمد و تجلیل از عشایر برتر استان در زمینه های مذهبی، علمی، فرهنگی، هنری، ادبی و ورزشی اجرا می شود.

 

باقری هدف از برگزاری این جشنواره را تبادل فرهنگی هرچه بیشتر بین ایلات، اقوام و طوایف عشایر 15 استان شرکت کننده اعلام کرد.

 

جامعه عشایری کهگیلویه و بویراحمد با 11 هزار و 120 خانوار و جمعیتی بالغ بر 70 هزار و 672 نفر حدود 12 درصد جمعیت این استان را تشکیل می دهند.

 

عشایر کهگیلویه و بویراحمد دارای ظرفیت عرضه سالانه 94 هزار راس گوسفند و بره، 330 هزار راس بز و بزغاله و دو هزار و 600 راس دام سنگین مازاد است که سالانه هفت هزار و 600 تن گوشت قرمز، 26 هزار تن شیر، 286 تن پشم، مو و کرک و 400 هزار تخته پوست تولید و به بازار عرضه می کند.

 

منبع: ایرنا

پایان خبرآیا این صفحه را می پسندید؟ 8 نفر این مطلب را پسندیده اند

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
لطفا فقط در مورد همین مطلب، نظر دهید.
نظر خود را به زبان شیرین پارسی بنویسید تا دیگران را برای استفاده از نظر خود دچار زحمت نکنید.

برای مشاهده جزئیات کامل تورها، روی عناوین تورها کلیک کنید.
تورهای سفارشی و اختصاصی
گروه گردشگری گاندو برای دوستانی که خواهان سفرهای خصوصی خانوادگی، دوستانه و ... هستند، تورهای متفاوت و متنوعی را مطابق با میل آن ها برگزار می کند.