X متاسفانه ظرفیت تور تکمیل شده است.
تاریخ و زمان بازگشت
تاریخ و زمان حرکت
محل حرکت
ساعت 22:00 جمعه 23 آذر 1397
ساعت 05:00 جمعه 23 آذر 1397
ضلع شرقی میدان هفت تیر
خدمات

وسیله نقلیه توریستی در اختیار، صبحانه، میان وعده، ورودیه ها، بیمه (تا سقف 280 میلیون تومان دیه كامل و ۵ میلیون تومان هزینه درمانی)، تیم اجرایی و ...

لوازم ضروری

شناسنامه، پوشاک مناسب فصل، لوازم بهداشتی شخصی

هزینه سفر

100000 تومان

در این تور یک روزه، سری به کاشان می زنیم و برخی از جاذبه های تاریخی این شهر کهن را بازدید می کنیم. آثاری که در این تور می بینیم عبارتند از: خانه طباطبایی ها، خانه عباسیان، مسجد آقا بزرگ و شهر زیرزمینی نوش آباد یا اویی.

در ادامه توضیحاتی مختصر درباره این جاذبه ها آورده می شود.

خانه طباطبایی ها در محله سلطان امیر احمد و در بافت قدیم کاشان واقع شده است؛ این خانه که از شاهکارهای هنر معماری قدیم به شمار می رود و در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده، به وسیله مرحوم سیدجعفر طباطبایی در سال ۱۲۵۰هجری قمری ساخته شده است.

خانه طباطبایی ها با ۴۷۰۰ مترمربع وسعت از تزئینات مجلل و باشکوه، اصالت معماری و طراحی متناسب با فرهنگ و اقلیم خاص منطقه برخوردار بوده و مشتمل بر ۳ بخش اندرونی، بیرونی و بخش مخصوص خدمه است. این خانه تاریخی، دارای ۴۰ اتاق، ۴ حیاط، ۴ سرداب (زیرزمین)، ۳ بادگیر و ۲ رشته قنات است. معماری خانه طباطبایی ها به شیوه معماری حجاب دار، گودال باغچه، متقارن و درون گراست و معمار آن، استاد علی مریم کاشانی بوده و نقاشی ها گچبری های آن با نظر میرزا ابوالحسن صنیع الملک غفاری کاشانی به انجام رسیده است.

خانه عباسیان مجموعه ای است که در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده و یکی از برجسته‌ترین آثار معماری ایران است. این بنای تاریخی از لحاظ معماری و تزیینات حایز اهمیت فراوان است. مجموعه خانه عباسیان شامل 5 حیاط و گودال باغچه است.

در واقع سبک اصلی معماری بنا به گودال باغچه موسوم است. در این سبک معماری، بنا پایین‌تر از سطح کوچه احداث شده و اصطلاحاً گود است.

از ویژگی های این خانه می توان به تقارن، تنوع فصلی، معماری درونگرا و معماری محجبه یا نقابدار اشاره کرد.

مسجد آقابزرگ در طی سال های 1250 تا 1260 در زمان محمدشاه قاجار ساخته شده است. شخصی به نام حاج محمدتقی خانبان با هزینه خود، این مسجد را بنا نموده است.

این مجموعه که تمامی آن از آجر ساخته شده (از جمله گنبد که جزو بزرگترین گنبدهای آجری است) نمونه ای از معماری سنتی- ایرانی و متناسب با اقلیم کویر است.

همچنین یکی از باشکوه ترین بناهای اسلامی کاشان و مجموعه نفیسی از عناصر معماری، تزییناتی و ترکیبی از حجم ها و اندام های متناسب به هم تنیده، مانند: گنبد آجری، مناره های کاشی کاری، سردر و هشتی ورودی، صحن مرکزی، مقصوره و شبستان ها است.

شهر زیرزمینی نوش آباد یکی دیگر از جاذبه هایی است که در این تور مورد بازدید قرار می گیرد؛ نام محلی این شهر زیرزمینی "اویی" است. بر اساس کاوش های باستان شناسان (پیدا شدن سفالینه هایی که به هزار و 800 سال پیش مربوط می شود) ، این شهر از دوره پیش از اسلام (ساسانیان) تا دوره قاجار مورد استفاده بوده است.

شهر زیرزمینی نوش آباد در سه طبقه شامل راهروهای باریک به همراه اتاق های چهار گوش با طاقچه های ایجاد شده در دیوارها و با عمق هایی از چهار متر تا شانزده متر به صورت دست کن ایجاد شده و ارتباط بین طبقات از طریق چاه های عمودی با عمق پنج تا هفت متر میسر است.

با گروه گردشگری گاندو همراه باشید تا قدمت و تاریخ شهر کاشان را لمس کنید.

نکاتی که باید قبل از ثبت نام بدانید

 کارت به کارت: شما می توانید با مراجعه به باجه های خودپرداز (ATM) و واریز مبلغ تور به شماره ملت کارت 6104337891154880 به نام آقای عمار رحیمی تسویه حساب نمایید.
نکته: در روش کارت به کارت قبل از واریز مبلغ باید نسبت به رزرو تلفنی اقدام نمایید و بلافاصله بعد از واریز نسبت به تکمیل ثبت نام با گاندو تماس گرفته و یا به صورت اینترنتی ثبت نام خود را تکمیل نمایید. در غیر این صورت ثبت نام شما ناقص بوده و گاندو هیچ گونه مسئولیتی بر عهده نخواهد داشت.

 مراجعه حضوری به بانک: شما می توانید به یکی از شعب بانک ملت مراجعه نموده و با پرداخت نقدی هزینه تور به شماره حساب 4232897492 تسویه حساب نمایید.
نکته: در این روش قبل از واریز مبلغ باید نسبت به رزرو تلفنی اقدام نمایید و همچنین پس از واریز بلافاصله با گاندو تماس گرفته و ثبت نام خود را کامل نمایید. در غیر این صورت گاندو هیچ گونه مسئولیتی بر عهده نخواهد داشت.
 مراجعه حضوری به دفاتر  فروش: با مراجعه حضوری به یکی از دفاتر فروش تورهای گاندو نیز می توانید نسبت به ثبت نام خود اقدام کنید.


برای مشاهده جزئیات کامل تورها، روی عناوین تورها کلیک کنید.
تورهای سفارشی و اختصاصی
گروه گردشگری گاندو برای دوستانی که خواهان سفرهای خصوصی خانوادگی، دوستانه و ... هستند، تورهای متفاوت و متنوعی را مطابق با میل آن ها برگزار می کند.