X متاسفانه ظرفیت تور تکمیل شده است.

کاخ موزه خوشنویسی چهل ستون، سر در عالی قاپو، کاروانسرای سعدالسلطنه، بازار قزوین، مسجد جامع قزوین، حمام قجر (موزه مردم شناسی)، آب انبار سردار بزرگ، آب انبار مسجد جامع و ...


این تور برای گروه های خصوصی (خانوادگی، دوستانه و ...) در هر تاریخی که شما بخواهید، اجرا می شود؛ برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 22518435 (021) تماس بگیرید.
خدمات

وسیله نقلیه توریستی در اختیار، صبحانه (به صورت بوفه)، ناهار، میان وعده، بیمه (تا سقف 308 میلیون تومان دیه كامل و ۵ میلیون تومان هزینه درمانی)، تیم اجرایی و ...

لوازم ضروری

شناسنامه، پوشاک مناسب فصل، لوازم بهداشتی شخصی

تور یک روزه قزوین گردی، برنامه ای جالب برای آن دسته از دوستانی است که به تاریخ و فرهنگ و معماری علاقمند هستند.

در این برنامه گشت هایی در استان قزوین داریم و از بناهای تاریخی آن بازدید می کنیم. باید بدانید که بر اساس شواهد  و آثاری که در کاوش های باستان شناسی به دست آمده، قدمت قزوین تا نه هزار سال پیش باز می گردد. نکته جالب توجه این جاست که یازده درصد از آثار تاریخی ملی ثبت شده در استان قزوین واقع شده اند و این نشان دهنده تاریخ باشکوه این سرزمین است.

در گذشته قزوین نام های متفاوتی داشته مانند: راژیا در نوشته های یونایان، آرساس یا آرساسیا در نوشته های اروپائیان؛ یا اردپا در زمان اشکانیان، کشوین در زمان ساسانیان، برخی از مورخین هم قزوین را معرب کاسپین می دانند.

قزوین یکی از پایتخت های صفویان بوده و در این دوره بناهای بسیاری در قزوین ساخته شد. بعد از انتقال پایتخت به اصفهان توسط صفویان، نمونه های کامل تر این آثار در اصفهان نیز بنا شد. از جمله این آثار می توان به چهل ستون و عالی قاپو اشاره کرد. در ادامه توضیحات مختصری درباره این دو جاذبه این تور آورده می شود.

عمارت چهل ستون و یا عمارت کلاه فرنگی در دوران صفویه و به فرمان شاه طهماسب از روی نقشه یک معمار ترک ساخته شد. در دوران قاجاریه این بنا توسط محمدباقر سعدالسلطنه بازسازی شد و چهل ستون نام گرفت. اکنون این بنا به عنوان موزه خوشنویسی است و آثار ارزشمندی در آن نگهداری می شود. این عمارت در سال هزاروسیصدوسی و هفت در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید.

سر در عالی قاپو در دوران شاه طهماسب ساخته شده و در زمان شاه عباس اول به شکل امروزی تغییر یافته است. این سر در که هفده متر ارتفاع دارد، یکی از هفت دری (در واقع ورودی اصلی) است که به ارگ سلطنتی صفویان باز می شده و امروزه تنها همین سر در به یادگار مانده است. این بنا در ابتدای خیابان سپه که نخستین خیابان ساخته شده در ایران است، قرار دارد. 


برای مشاهده جزئیات کامل تورها، روی عناوین تورها کلیک کنید.
تورهای این هفته
    توری برای نمایش وجود ندارد.
تورهای هفته بعد
    توری برای نمایش وجود ندارد.
تورهای سفارشی و اختصاصی
گروه گردشگری گاندو برای دوستانی که خواهان سفرهای خصوصی خانوادگی، دوستانه و ... هستند، تورهای متفاوت و متنوعی را مطابق با میل آن ها برگزار می کند.