X متاسفانه ظرفیت تور تکمیل شده است.

بازدید از گنبد سلطانیه، بازار زنجان، مردان نمکی، موزه رختشوی خانه و ...


این تور برای گروه های خصوصی (خانوادگی، دوستانه و ...) در هر تاریخی که شما بخواهید، اجرا می شود؛ برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 22518435 (021) تماس بگیرید.
خدمات

وسیله نقلیه توریستی در اختیار، صبحانه (به صورت بوفه)، میان وعده، ورودیه ها، بیمه (تا سقف 253 میلیون تومان دیه كامل و ۵ میلیون تومان هزینه درمانی)، تیم اجرایی و ...

لوازم ضروری

شناسنامه، پوشاک مناسب فصل، لوازم بهداشتی شخصی

 یکی از تورهای شهر گردی گاندو، تور یک روزه زنجان گردی است. در این تور از آثار تاریخی و دیدنی زنجان، مانند گنبد سلطانیه، بازار زنجان، مردان نمکی، موزه رختشوی خانه بازدید می کنیم.

قدیمی ترین اشیایی که تا کنون در زنجان یافت شده اند، ابزارهای کوچکی هستند که حدود سی هزار سال قدمت دارند.

برخی معتقدند که زنجان در زمان اردشیر بابکان بنا شده و آن را شهین می نامند یعنی منسوب به شاه؛ بعدها به زنگان و بعد هم به زنجان تغییر نام پیدا کرده است.

زنجان در حیطه صنایع دستی، مشهور است و از انواع هنرها و سوغات این شهر می توان به چاقوسازی، فرش بافی، چاروق دوزی و ملیله کاری اشاره کرد.

این شهر در زمینه گردشگری، جاذبه های فراوانی دارد. در ادامه به معرفی برخی از این جاذبه ها می پردازیم.

یکی از معروف ترین جاذبه های زنجان، گنبد سلطانیه است. این بنا با عمری حدود هفتصد سال در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

این گنبد به دستور الجایتو، معروف به سلطان محمد خدابنده در طول ده سال بنا شد. این گنبد بزرگترین گنبد آجری جهان بوده و بعد از کلیسای سانتا ماریای ایتالیا و مسجد ایاصوفیه ترکیه سومین گنبد مرتفع جهان است. به گفته برخی با الهام از هشت در بهشت، هشت ضلعی ساخته شده وشامل سه بخش اصلی ورودی، تربت‌خانه و سردابه‌است. 

رختشویخانه یکی دیگر از جاذبه های تور یک روزه زنجان گردی است. این محل در سال هزار و سیصد و هفت توسط علی اکبر توفیقی، رئیس بلدیه شهر، خریداری شد. از آن جایی که زنجان آب و هوای سردی دارد، این مکان با هدف تامین امنیت و آسایش زنان ساخته شد که بتوانند در محیطی سرپوشیده لباس و رخت خود را در ان بشورند.

بنای رختوشیخانه در حال حاضر موزه ای است که در آن لباس های محلی، زیورآلات، ابزار و وسایل مورد استفاده بانوان در معرض دید همگان قرار دارند و به عنوان مهم ترین موزه استان زنجان مطرح است.


برای مشاهده جزئیات کامل تورها، روی عناوین تورها کلیک کنید.
تورهای سفارشی و اختصاصی
گروه گردشگری گاندو برای دوستانی که خواهان سفرهای خصوصی خانوادگی، دوستانه و ... هستند، تورهای متفاوت و متنوعی را مطابق با میل آن ها برگزار می کند.