X متاسفانه ظرفیت تور تکمیل شده است.

دیداری با کوروش کبیر، حافظ و سعدی؛ بازدید از تخت جمشید نمادی از شکوه تمدن پارسی؛ نقش رستم، مسجد شگفت انگیز نصیرالمک، مسجد و بازار وکیل، ارگ کریم خان، باغ ارم و ...


این تور برای گروه های خصوصی (خانوادگی، دوستانه و ...) در هر تاریخی که شما بخواهید، اجرا می شود؛ برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 22518435 (021) تماس بگیرید.
خدمات

اتوبوس VIP در اختیار، 3 صبحانه، 2 ناهار، (بیمه تا سقف 308 میلیون تومان دیه کامل و ۵ میلیون تومان هزینه درمانی)، اقامتگاه (هتل)، کلیه ورودیه ها، تیم اجرایی و ... 

لوازم ضروری

شناسنامه، پوشاک مناسب فصل

شاید هنوز فرصتی پیش نیامده باشد که سفری به شیراز، شهر راز، داشته باشید... شهری که مقصد بسیاری از توریست های خارجی است و روزانه پذیرای تعداد بسیار زیادی از گردشگران داخلی و خارجی است.

در تور شیراز، همسفران گاندو تعدادی از جاذبه های تاریخی و فرهنگی شیراز را بازدید می کنند و خاطرات زیبایی را برای خود ماندگار می سازند.

در ادامه توضیحاتی درباره جاذبه هایی که در این تور مورد بازدید قرار می گیرند، آورده می شود:

مجموعه میراث جهانی پاسارگاد، مجموعه‌ای است باشکوه از آثار باستانی برجای مانده از دوران هخامنشیان. این مجموعه، که پنجمین مجموعه ثبت‌شده در فهرست آثار میراث جهانی در ایران است و در سال ۱۳۸۳ نیز در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده، شامل ساختمان هایی چون کاخ دروازه، آرامگاه کوروش بزرگ، کاخ بار عام، کاخ اختصاصی، آب‌نماهای باغ شاهی، آرامگاه کمبوجیه، کاروانسرای مظفری، محوطه مقدس و... است.

تخت جمشید؛ ساخت آن در حدود سال های ۵۲۰ پیش از میلاد مسیح  و به فرمان داریوش بزرگ هخامنشی آغاز شد. بخش اعظم آن در زمان خشایار شا به انجام رسید و در زمان اردشیر یکم بنا تکمیل شد و این مجموعه حدود ۲۰۰ سال آباد بوده‌است.

پرسپولیس نامی است که یونانیان بر این بنا نهادند، اما سیاحان قدیم از آن با نام های «قصر جمشید»، «چهل منار» و «صد ستون» یاد کرده اند. نام تاریخی آن که در کتیبه های کاخ ها ثبت شده پارسَه (parsa) به معنای شهر مردمان پارسی است.

مجموعه تخت جمشید دارای كاخ یا تالارهایی به نام های دروازه همه ملت ها، کاخ آپادانا، کاخ صد ستون، کاخ تچر، کاخ هدیش، کاخ سه دری، کاخ و ساختمان های مهمان خانه، کاخ خزانه داری است.

نقوش برجسته (جمعا بیش از سه هزار نقش برجسته در ساختمان ها و مقبره های تخت جمشید وجود دارد كه به طرز خارق العاده ای هماهنگ هستند)، پلكانها،‌ ستونها، ‌و دو آرامگاه سنگی نیز در این مجموعه عظیم خودنمایی می کنند.

نقش رستم یکی از زیباترین آثار باستانی سرزمین پارس است که در کوه حاجی آباد قرار دارد. در این مکان آرامگاه پادشاهان هخامنشی از جمله داریوش بزرگ و خشایارشاه، نقش برجسته هایی از وقایع مهم دوران ساسانیان از جمله تاجگذاری اردشیر بابکان و پیروزی شاپور اول بر امپراتوران روم، و همچنین بنایی موسوم به کعبه زرتشت و نقش برجسته ویران شده ای از دوران عیلامیان قرار دارد.

مسجد نصیرالملک یکی از باشکوه ترین مسجدهای شیراز است که ساخت آن حدود 12 سال (از سال ۱۲۵۵ تا ۱۲۶۷ شمسی) و به دستور میرزا حسن علی ملقب به نصیرالملک که یکی از بزرگان قاجار بوده، به طول انجامید. معمار این مسجد زیبا محمدحسن معمار بوده است. این مسجد از بُعد کاشیکاری و مقرنس کاری یکی از زیباترین مسجدهای ایران محسوب می شود.

مسجد وکیل در کنار بازار وکیل و حمام وکیل، در زمان کریم خان زند ساخته شده و بر اساس شواهد تاریخی ساخت آن ده سال طول کشیده است. طرح این مسجد دو ایوانی بوده و دارای دو شبستان جنوبی و شرقی است.

ارگ کریم خانی در دوره زندیه ساخته شده است. بعد از تصرف شیراز به دست کریم خان و انتخاب شیراز به عنوان پایتخت، وی این ارگ را به عنوان مکان زندگی خود انتخاب کرد، و به ارگ کریمخان مشهور شد.

باغ ارم؛ تاریخ ساخت آن به درستی مشخص نیست. اما در سفرنامه های قرن ده و یازده توصیف هایی از این باغ شده است. بنای اولیة عمارت باغ ارم توسط جانی خان قشقایی اولین ایلخان قشقایی و پسرش محمدقلی خان ساخته شد. در زمان سلطنت ناصر الدین شاه قاجار عمارتی دیگر توسط حسین علی خان نصیر الملک پی ریزی شد؛ بعد از مرگ وی ابولقاسم خان نصیر الملک امور باغ ارم را به دست گرفت و عمارت نیمه کاره را تکمیل کرد. این عمارت تا کنون پابرجاست. معماری بنا نیز توسط شخصی به نام حاج محمد حسن که از معماران معروف بود، صورت گرفته است.

حافظیه یکی از جاذبه های توریستی شیراز است. در سال ۸۵۶ هجری قمری (۱۴۵۲ میلادی)، برای اولین بار ساختمانی گنبدی شکل بر فراز مقبره حافظ بنا نهاده شد و در جلو این ساختمان، حوض بزرگی ساختند که از آب رکن‌آباد پر می‌شد.

این آرامگاه در زمان های مختلف مرمت و بازسازی شد؛ اما در سال ۱۳۱۵ بنای کنونی به کوشش شادروان علی اصغر حکمت و با بهره گیری از عناصر معماری روزگار کریم خان زند و یادمان های حافظیه توسط آندره گدار فرانسوی طراحی و اجرا شد.

سعدیه آرامگاه سعدی بزرگ است که در ابتدا خانقاه او بود و اواخر عمرش را نیز در آن جا گذراند و در همان جا نیز به خاک سپرده شد. براى اولين بار در قرن هفتم مقبره‏اى بر فراز قبر سعدى ساخته شد. در سال 998 ﻫ..ق به حكم يعقوب ذوالقدر خانقاه شيخ ويران گرديد و اثرى از آن باقى نماند، تا اين كه به دستور كريم‏خان زند، عمارتى بر فراز مزار شيخ ساخته شد.

اين بنا در دوره قاجاريه، مرمت و بازسازی شد. بنايى كه در زمان كريم‏خان ساخته شده بود، تا سال 1327 برپا بود. در سال 1329 به كوشش على اصغر حكمت بقعه كنونى به جاى ساختمان قديمى بنا نهاده شد.


برای مشاهده جزئیات کامل تورها، روی عناوین تورها کلیک کنید.
تورهای سفارشی و اختصاصی
گروه گردشگری گاندو برای دوستانی که خواهان سفرهای خصوصی خانوادگی، دوستانه و ... هستند، تورهای متفاوت و متنوعی را مطابق با میل آن ها برگزار می کند.